آوالانچ Avalanche

به فروم آوالانچ خوش آمدید!

در این فروم به بحث و گفتگو در مورد رمز ارز آوالانچ خواهیم پرداخت. هر سوالی دارید میتوانید در این فروم مطرح کنید. ما و دیگران به سوالات شما خواهیم داد.

0

بیشترین مقدار اوالانچ AVAX که می‌شه روی یک ولیدتور Validator سرمایه گذاری کرد چقدر هست؟

من ۱۰ هزار اوالانچ رو می‌خواستم روی یک نود سرمایه گذاری کنم. اما زمانی که می‌خواستم این کار رو کنم خطا محدودیت سرمایه گذاری میداد. می‌خواستم بودنم بیشترین مقداری که می‌تونم روی نود سرمایه گذاری کنم چقدر هست؟

آواتار
انصراف
1 پاسخ
0
آواتار
مصطفی برمشوری
بهترین پاسخ

برای یک اعتبار دهنده مفهومی به عنوان وزن weight در نظر گرفته شده است. وزن به معنی مجموع تمام رای‌ها و سهام‌هایی است که به اون نود تفویض شده که شامل سهام‌های خود نود هم می‌شه.

برای حفظ امنیت شبکه و اینکه شبکه تا جای ممکن غیر متمرکز باشه یه سری محدودیت روی وزن یک نود گذاشته شده. یکی از این قوانین میزان مجاز برای وزن رو تعیین می‌کنه.

حداکثر وزن یک اعتباردهنده validator  5 برابر مقداری است که اعتباردهنده خودش استیک کرده است. به عنوان مثال، اگر شما 2000 AVAX را استیک کرده باشید، تنها 8000 AVAX می توان به استیک‌های آن اضافه کرد.

و نکته دیگه اینکه شما مجاز به استیک کردن بیش از سه میلیون اوالانچ روی خود نود نیستید.

آواتار
انصراف